לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - תואר בהנדסת חשמל

לימודי הנדסת חשמל לתואר B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - תואר בהנדסת חשמל


המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה בעלת הסמכה קבועה מטעם המל"ג והתואר שלה מוכר לצורך רישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים הן במדור אלקטרוניקה והן במדור מערכות הספק.


על התואר - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה


בשל מיעוטם של משאבי טבע בישראל, יש חשיבות רבה לקיומם ולחיזוקם של תחומי ההי-טק לחוסנה ולצמיחתה הכלכלית של המדינה. הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מכילה מספר רב מאוד של עיסוקים הנדסיים מדעיים המקיפים כמעט את כל תחומי התעשיה עתירת הידע: אלקטרוניקה, מחשבים, עיבוד אותות ותקשורת.
הנדסת חשמל מודרנית מקיפה מערכות חומרה ותוכנה המבוססות על התקנים אלקטרוניים, אופטיים, ביולוגיים ואחרים, ומיושמות בכל מגזרי החיים: מחקר ופיתוח, תחומים מסחריים וצבאיים (מחשבים, מכשור רפואי, טלפונים סלולרים ,מצלמות, רובוטים, לווינים ועוד).
מסלולי הלימוד במחלקה מקנים לבוגר כלים המאפשרים לו להתמודד עם בעיות הנדסיות עכשיויות ועתידיות עם דגש על התמחות בהתקנים אלקטרונים, מחשוב ומערכות הספק. ההתמחות במסלול מערכות הספק מאפשרת לבוגרים לעסוק בכל ההיבטים של יצירת חשמל כמקור אנרגיה עיקרי והובלתו לצרכני הקצה באופן יעיל ובטוח.
בשוק העבודה הישראלי ישנו מחסור מתמיד במהנדסי חשמל ואלקטרוניקה הגורם לביקוש מתמיד של בוגרי המחלקה.


מבנה תוכנית לימודי תואר בהנדסת חשמל


תוכנית הלימודים לקבלת תואר . B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאפשרת רישום בפנקס המהנדסים הן בתחום האלקטרוניקה והן בתחום מערכות הספק) אם נלמד המסלול המתאים( ומטרתה להעמיד בוגרים בעלי ידע במקצועות היסוד בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובעלי מיומנות לביצוע משימות תכנון מקצועי ישומי.
תוכנית הלימודים בנויה מהחלקים העיקריים הבאים:

• קורסי יסוד - מקנים תשתית רקע רחבה מעמיקה במקצועות מדעיים עם דגש על מקצועות המתמטיקה והפיסיקה לצורך הכשרה הנדסית טובה )לסטודנטים חסרי רקע מתאים לתחילת לימודי ההנדסה מציעה המכללה מכינה אשר תכשיר אותם לרמה ההתחלתית הנדרשת).
• קורסי הנדסה בסיסיים - מקנים ידע בסיסי רחב בתחומים השונים של הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת חשמל אליו הוא עשוי להגיע.
• קורסי התמחות – מקנים ידע מעמיק וכלים הנדסיים בנושאי התקנים, מחשוב ומערכות הספק.
• פרוייקט מסכם - פרויקט הנדסי שמטרתו לאפשר לסטודנט ליישם ולשכלל את הידע שרכש ואת הכישורים שפיתח לפתרון בעיה הנדסית בצורה מודרכת ומונחית.